نصب صفحه پلیت

در نصب صفحه پلیت کامپوزیت به منظور مطالعه بیشتر در مورد آزمایش صفحات بتنی مورد استفاده قرار گرفته‌ است . جزییاتی که باید مورد  بررسی قرار بگیرد عبارتند از : تیر آهن ، کامپوزیت ، بتن ، همچنین برش ، خمش  و … در این مقاله ارائه شده ‌است که نصب صفحه پلیت بتنی چگونه انجام می شود .بسیاری از افراد ، مهارت‌ ها و توانایی‌ های لازم برای تکمیل پروژه‌ های مربوط به بازسازی را دارند ولی آنها نمی توانند روژه‌های بزرگ مانند پروژه های ساخت و ساز را بدون استخدام افراد متخصص به پایان برسانند . هنگام ساخت یک ساختمان جدید، لازم است که پایه های ساختمان به وسیله ی صفحات پلیت محکم شوند و نصب صفحه پلیت تنها صفحه ای است که می توان در ساختمان به کار رود . 

نصب صفحه پلیت

نصب صفحه پلیت

برای مطالعه بیشتر در مورد برش بتن روی لینک سبز کلیک کنید .

صفحه پلیت به چه معناست ؟ 

صفحه پلیت صفحه ای است افقی که پایه ها به طور عمودی بر روی آن نصب می شوند . قبل از این که مراحل بعدی را انجام دهید ، جهت ایجاد امنیت در ساخت و ساز نیاز به نصب صفحه پلیت دارید . قبل از تلاش برای وصل کردن یک صفحه پلیت به هر نوع پایه ، باید تعیین کنید که کدام سیستم و یا ابزار برای اتصال صفحات پلیت بهتر است ، مهم می باشد و مهم ترین گزینه استفاده از پیچ‌ های ” جی ” یک روش مناسب برای نصب کردن صفحات پلیت می باشد . این پیچ‌ ها قبل از ریخته شدن بتن ، در محل خود قرار می ‌گیرند . استفاده از پیچ‌ های ” جی ” بهترین روش برای ایجاد استحکام است .اما به خاطر تخصص مورد نیاز و مراحل نصب پیچیده می ‌تواند مشکل‌ ساز باشد .

نصب پیچ های جی در صفحه پلیت 

پیچ‌ های ” جی ” باید کاملا به طور عمود نصب شوند و اگر عمود نصب نشوند ، در هنگام اتصال ستون به صفحه پلیت مشکلات متعددی رخ خواهد داد . یک نوع بست بتن وجود دارد که در هنگام کار با صفحات پلیتی که پیچیدگی کم تری دارند و دارای پایه هستند قابل استفاده است. یکی از راه‌ های نصب صفحه پلیت استفاده از بست ها می ‌باشد . این نوع بست بعد از خشک شدن بتن در داخل آن قرار می گیرد . این نوع بست‌ ها برای استفاده از محکم شدن بتن طراحی شده اند . بست ها از قطر 1/4 الی 11/4 در دسترس هستند. طول بست ها کاملاً به ضخامت ماده ی مورد نیاز بستگی دارد . برای تعیین اندازه ی بست مورد نیاز بررسی کد ها ی ساختمان محلی و یا مشورت با مهندس یا معمار مهم است .

نصب صفحه پلیت

نصب صفحه پلیت

 

کاربرد پیچ در نصب صفحه پلیت 

بر روی بتن ، محل سوراخ را مشخص کنید . به خاطر داشته باشید که پیچ های باید در آن سوراخ ها قرار داده شوند : با استفاده از مته ی دریل ، سوراخ خود را ایجاد کنید . قطر سوراخ باید هم اندازه با قطر پیچ ها باشد . داخل سوراخ را با استفاده از برس سیمی تمیز کنید . قبل از قرار دادن پیچ در سوراخ ، مطمئن شوید که واشر را بر سر پیچ قرار داده اید . به دقت محل قرار گیری صفحه پولیت را مشخص کنید و پیچ‌ ها را در داخل سوراخ های موجود بر روی صفحه پلیت قرار دهید به وسیله ی چکش پیچ‌ ها را وارد هر سوراخ کنید و مطمین شوید که آن ها در عمق مورد نظر نصب شده ‌اند و به طور ایمن در جای خود قرار دارند . 

در هنگام نصب صفحه پلیت، به راحتی آن ها را روی لبه قرار داده و هر دو طرف پیچ را علامت ‌گذاری کنید. سپس از دستگاه میدان سرعت برای اندازه‌ گیری میزان فاصله در مرکز سوراخ پیچ استفاده کنید . سپس با استفاده از میدان سرعت، مرکز پیچ را علامت‌ گذاری کنید در مرحله ی بعد یک مهره را بر سر پیچ قرار داده و جهت نگه داشتن صفحه پلیت، مهره ها را به اندازه ی کافی بر روی آن محکم ببندید آزمایش این کار بسیار ساده‌ است. شما در این روش می توانید با پای خود به صفحه پلیت فشار وارد کرده و از محکم بودن پیچ ها اطمینان حاصل کنید پیچ هایی که صفحات پایینی را به کف بتن متصل می کنند جز و ابزار های اصلی ساخت و ساز هستند چرا که این پیچ ها ساختار ساختمان را به وسیله ی پایه هایش محکم می کند. 

نصب صفحه پلیت

نصب صفحه پلیت

مزایای پیچ در نصب صفحه پلیت

پیچ‌ ها نوعی بست هستند که برای بتن ها و ماشین آلات طراحی شده‌ اند،در ساختمان‌ های مسکونی و تجاری،برای وصل کردن صفحه پلیت به بتن استفاده می شوند و در این روش پیچ ها به درون حفر ه های موجود بسته می شوند،این نوع پیچ‌ ها نسبت به دیگر انواع پیچ‌ های اختصاصی مزایایی دارند: نصب آنها سریع و آسان می باشد،به راحتی در داخل حفره های موجود قرار می گیرند. استفاده از یک آچار دستی به راحتی باعث آسیب به بتن می‌شود در حالی که این پیچ ها هیچ گونه آسیبی به بتن وارد نمی کنند. چند نکته و جود دارد که باید آن ها را در نظر بگیرید:اگر قرار است پیچی را به پایه‌ های سیمانی نصب کنید،باید پیچ ها را مورد آزمایش قرار دهید تا نشان دهند آیا ظرفیت مورد نیاز را دارند پایه‌ های اصلی یک یک ساختمان متشکل از صفحه،دیوار پی می باشد.

آزمایش پیچ ها در نصب صفحه پلیت 

در ابتدا صفحه ها قرار می گیرند و سپس پی به طور مستقیم بر ر وی صفحه قرار می گیرند . در نهایت لایه‌ ای از بتن ریخته می‌شود . در طی این مرحله ، آب می‌ تواند به آسانی بین منافذ بتن وارد شود در این مرحله ممکن است که ترک‌ هایی در پی به وجود بیاید صفحه پلیت اساسی ترین بخش ساختمان شما ست تا جایی که بقیه یمصالح خانه ی شما روی این صفحه قرار دارند. پس از ساخته شدن ساختمان ممکن است که نشتی به وجود آید اما برای این مشکل یک سری راه‌حل‌های رایج وجود دارند که می توانند شما را کمک و راهنمایی کنند در موارد رطوبت کم و نشتی می توانید درجه خاک خارج را بررسی کنید . 

نصب صفحه پلیت

نصب صفحه پلیت

هزینه نصب صفحه پلیت

درجه ‌بندی خاک خانه ی شما اغلب از نتایج خوبی برخوردار است . هزینه‌ های صفحه پلیت براساس اطلاعات به دست‌ آمده در کشور ایران است .تجربه ها نشان داده ‌است که گفته های واقعی پیمانکاران می ‌تواند تا حدی متفاوت باشد . به طور کلی کیفیت کار و مصالح بر هزینه‌ ها تاثیر خواهد گذاشت . پیچیدگی کار ، دسترسی و حتی شرایط اقتصادی نیز می‌تواند هزینه‌ های واقعی را تغییر دهد . صفحات پلیت ، صفحات ساختمانی هستند که با پی های ساختمانی شما مطابقت دارند ، در صورتی که به درستی نصب و نگهداری نشود ، مستعد خراب‌ شدن و شکست هستند. صفحه پلیت آن چیزی است که در منزل شماست. این صفحه های مقاوم باید برای جلوگیری از پوسیدگی ، نشت و مشکلات پی به کار رود .

مراحل نصب صفحه پلیت

نصب صفحه پلیت باید به دقت انجام شود تا اطمینان حاصل شود که صفحه پلیت به طور ایمن به پایه متصل شده‌ است . صفحه پلیت معمولاً بخش اصلی سیستم کفپوش شما است. ستون های ساختمان به صورت عمودی بر روی صفحه پلیت قرار می گیرند. از آنجایی که صفحه پلیت باید بار زیادی را تحمل کنند , در صورت ترک خوردگی می‌تواند باعث تخریب ساختمان شما شود. گاهی اوقات,اولین کاری گکه باید انجام دهیم پر کردن ترک های صفحه پلیت است. بعضی اوقات ، خانه شما به به تعویض کامل صفحات پلیت نیاز دارد. برخی ملاحظات دیگر هنگام استفاده از بست ها وجود دارند و شما باید از بست هایی که دارای طول مناسب برای کاربرد های خاص است استفاده کنید . مقدار طول بست باید طبق کار شما تعیین شود . 

نصب صفحه پلیت

نصب صفحه پلیت

تعمیرات و نگهداری صفحه پلیت

تعمیرات و نگهداری صفحات پلیت ما مشاوره‌ های رایگان ارائه می‌دهیم و به یک سری برآورد هایی برای مشتریان انجام می دهیم . ما یک برآورد دقیق درباره ی هزینه ی تعمیر صفحه پلیت و سایر موارد به شما ارایه می‌دهیم . ما در حال حاضر مشغول تعمیر صفحه پلیت هستیم ، بنابراین شما خواهید دانست که بهترین سرویس تعمیر را در تهران ارائه می دهیم . جایگزینی صفحه پلیت یک روش متداول به نظر می‌رسد : در این روش برای صفحات پلیت یک سری پشتیبان‌ های موقتی نصب می کنیم و در مرحله ی آخر تمامی موارد اندازه گیری می شوند . 

دستور العمل رعایت شده در صفحه پلیت 

دستورا لعمل‌ های بسیار ویژه‌ ای در مورد این که چگونه باید صفحه پلیت نصب شود، وجود دارد و اگر از این راهنمایی ها استفاده نکنید و دستور العمل های آن را رعایت نکنید بدون شک خانه ی شما در برابر طوفان های شدید آسیب‌ پذیر خواهد بود برای جلوگیری از نفوذ هوا باید واشر بین صفحه آستانه و بتن پایه قرار بگیرد.این واشر دو وظیفه مهم را به عهده دارد :ایجاد یک درز هوایی فشرده بین صفحه پلیت بتنی و حفاظت از صفحه پلیت در برابر رطوبت در برخی موارد صفحه پلیت مستقیماً وارد بتن شده‌ است با این حال این کار می ‌تواند منجر به پوسیدگی زودرس صفحه پلیت شود ،به همین دلیل استفاده از پیچ و مهره بهترین روش در هنگام جایگزین کردن صفحه پلیت است .این پیچ و مهره ها که صفحه پلیت را به پایه شما وصل می‌کند باید به طور استراتژیک نصب شوند.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  قیمت کرگیری در تهران
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *