برش بتن

برش بتن

برش بتن نیاز به ابزارهای تیز ، تجهیزات با کیفیت در تعمیر خوب ، تأمین آب مناسب با آب خنک کننده و یک اپراتور ماهر دارد. تجهیزات برش بتن می تواند ساده و ایمن باشد ، اما اپراتور باید با خطرات احتمالی آشنا باشد و کلیه عملکردهای تجهیزات مورد استفاده را بداند.

برش بتن

برش بتن

برای مطالعه بیشتر در مورد نصب صفحه پلیت روی لینک سبز کلیک کنید .

برش بتن

برش بتن الماس مربوط به روند برش بتن با تیغه های الماس است. این یک تکنیک بسیار ستوده است زیرا تیغه های محکم شده با قطعات الماس بسیار قوی ، بسیار بادوام هستند و در واقع می توانند به طور موثری از طریق بتن بریده شوند.

اگر اولین بار است که از تکنیک برش الماس برای برخی کارهای ساختمانی یا بهسازی منزل استفاده می کنید ، دستورالعمل های خاصی وجود دارد که برای انجام ایمن این روند ، همیشه باید رعایت کنید. بدون شک ، شما در هنگام آموزش رسمی در مورد این توصیه ها آموخته اید اما برای اینکه مطمئن شوید به درستی و با خیال راحت بتن را با تیغه های الماس برش می دهید ، همیشه باید آنها را در ذهن داشته باشید.

نکات و رهنمود ها از برش بتن

همیشه بتونی را که ابتدا برش می دهید شناسایی کنید. انواع مختلف بتونی وجود دارد و آنها را باید با انواع مختلفی از تیغه های الماس نیز برش داد. به عنوان مثال ، بتونهایی وجود دارد كه دارای میله های فولادی بوده و به آنها بتون مسلح گفته می شود. تیغه های مخصوص طراحی شده مناسب برای برش بتن مسلح وجود دارد. نمونه دیگر بتن نمونه ای است که سنگدانه های سخت مانند بازالت و کوارتز دارد. این مصالح تمایل دارند سریعتر الماسها را روی تیغه فرو بریزند. به این ترتیب ، شما باید تیغه ای را انتخاب کنید که دارای پیوند نرمتری باشد تا بتوانید الماس را در معرض دید راحت تر قرار دهید.

  تیغه الماس مناسب برای برش بتن

مناسب ترین تیغه های الماس را انتخاب کنید. برای برش بتن مرطوب ، می توانید از تیغه های الماس برنجی نقره ای یا تیغه های الماس جوش داده شده با لیزر استفاده کنید ، زیرا آنها جوش لیزری و کارایی بالایی را ارائه می دهند. علاوه بر این ، باید اسب بخار اره بتونی را نیز بررسی کنید. دلیل این امر این است که اسب بخار بر انتخاب نهایی تیغه شما تأثیر می گذارد. در آخر ، قطر تیغه های مورد استفاده در اره بتونی خود را در نظر بگیرید و اندازه ارور اره ای که سوراخ اربور روی تیغه الماس نیز باید مطابقت داشته باشد.                                                                       

اره های سیمانی در برش بتن

اره های سیمانی دارای تیغه‌ های الماس هستند که این اره ها به عنوان یکی از بهترین اره ها در برش بتن در نظر گرفته می شود . آن‌ ها همچنین در پروژه‌های بتن تزیینی مورد استفاده قرار می ‌گیرند . علاوه بر این در پروژه های عظیم از تیغه های الماسی استفاده می شود . از طرفی دیگر ، برای برش دقیق گوشه های بتن از اره های دستی استفاده می شود . عمق برش نیز بر نوع درست دید تاثیر می‌ گذارد ، یعنی هر سطحی که عمیق‌ تر باشد به آسانی برش داده می شود . بدیهی است که افزایش عمق برش به معنی افزایش تراکم برش است شما برای سطوح عمیق ‌تر از چند اینچ نیاز به متخصصان برش بتن دارید .

 

برش بتن با عمق زیاد

شما در برش بتن با عمق زیاد به متخصصین کرگیری بتن نیازمند هستید زیرا این متخصصان هستند که می توانند کار را صحیح  و درست انجام دهند . یک پروژه فقط با یک اره کامل نمی‌شود . معمولاً چند اره ی مختلف برای تکمیل کار مورد نیاز است ، به جای خرید اره های مختلف ، بهترین گزینه استخدام کسی است که مجموعه‌ ای از اره و تیغه‌ ها را داشته باشد . همیشه قبل از شروع کار ، تجهیزات را بررسی کنید . تیغه ها باید متناسب با نوع کار شما باشد و در موقع کار وسایل شما نباید آسیب ببینند زیرا ممکن است برای زندگی کارگر خطرناک باشند . در صورت خرابی تیغه ها سریعا آنها را تعویض کنید. اگر تیغه‌ها تیز نباشند در این صورت برش وقت گیر خواهد بود .

زمان مناسب برش بتن

آیا تاکنون فکر کرده‌ اید که برای برش بتن زمان مناسبی لازم است؟ برای ایجاد برش دقیق ، شما باید تا فرارسیدن زمان مناسب آن صبر کنید : زمان مناسب زمانی است که بتن نه مرطوب و نه کاملاً خیس باشد . شما باید به دنبال روشی حرفه ‌ای بگردید که با بیش از ۱۰ سال تجربه در منطقه ی شما خدمات اره و حفاری ارائه دهند. آن‌ها پروژه ی شما را با موفقیت به پایان خواهند رساند . اگر به کمک یا راهنمایی برای پروژه ی خود نیاز دارید ، برای تماس با متخصصان برش تردید نکنید . افرادی را استخدام کنید که برش دقیق و تمیزی را ارائه دهند .

 

برش بتن

برش بتن

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  هزینه کرگیری بتن

اره های برش بتن

آیا تا به حال به خرید یک اره ی برش بتن فکر کرده‌ اید؟ و همچنین مطمئن نیستید که چه نوع اره ای برای برش بتن شما مناسب است؟ بتن با استفاده از یک ابزار مناسب به سرعت بریده می ‌شود. اره های برش بتن ، اره هایی بسیار قدرتمندی هستند که می توانند برای برش انواع مختلف بتن ها مورد استفاده قرار گیرند . تیغه های الماسی از جمله ابزار هایی هستند که در کرگیری بتن با عمق زیاد و بتن بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد .

اره های دستی

برای برش بتن هایی که عمق آنها 2 اینچ است از اره دستی استفاده میشود ولی برای برش بتن هایی که عمق آن ها4 اینچ است توصیه میشود که از اره هایی که دارای تیغه های الماسی هستند استفاده میشود.اگر شما سعی کنید که با این اره ها بتن هایی با عمق بیشتر را ببرید، قطعا به تیغه های اره آسیب خواهید زد اره های دستی بسیار سبک هستند و همچنین میتوان آنها را به طور مستقیم بر روی دیوار حرکت داد،برای برش بتن هایی که عمق آن ها 2 اینچ است از اره های دستی استفاده میشود ولی برای برش بتن هایی که عمق آن ها 4 اینچ است توصیه میشود که از اره هایی که دارای تیغه های الماسی هستند استفاده میشود. اگر شما سعی کنید که با این اره ها بتن هایی با عمق بیشتر را ببرید .

کارایی با اره های دستی

قطعا به تیغه های اره آسیب خواهید زد اره های دستی بسیار سبک هستند و همچنین می توان آنها را به طور مستقیم بر روی دیوار حرکت داد ، در هنگام استفاده از اره های دستی شما باید مراقب دستان خود باشیدو دست خود را با احتیاط در قسمت بالای اره قرار دهید.به همین دلیل پیش از شروع کار برش باید بدانید که چه چیزی را می خواهید برش دهید .این ها چند نکته برای استفاده از اره ها در هنگام بریدن بتن بودند . شما باید تجهیزات ایمنی را رعایت کنید و همچنین تعمیرات و نگهداری منظم اره های بتنی را انجام دهید .

 

برش بتن

برش بتن

 

معایب برش بتن

کارگران ساختمانی و هر کسی که تا به حال بریدن بتن را انجام داده‌ است در مورد قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و میزان مضر بودن آن‌ ها می‌داند . این گرد و غبار  می‌تواند منجر به عواقب جدی سلامتی شود . اگر حین کرگیری به درستی محافظت نشود ، گرد و غبار می‌ تواند بر سیستم سلامت شما تاثیر منفی بگذارد و منجر به مشکلات تنفسی مزمن و یا دیگر بیماری‌ های تنفسی شود . بسیاری از کارگران ساختمانی به خاطر گرد و غبار حاصل از برش بتن به آسم و یا حتی سرطان ریه مبتلا شده‌ اند . هر کسی که در صنعت ساخت ‌و ساز مهارت داشته باشد می‌داند که انجام برش خشک به وسیله ی اره ی بتنی نباید صورت گیرد . زیرا در این شرایط مدت زمان قرار گیری افراد  در معرض گرد و غبار بسیار زیاد است .

حتی اگر از یک ماسک مناسب استفاده می‌کنید باید بدانید که همچنان گرد و غبار در حال پراکنده شدن در محل کار شما  هستند و می تواند سلامتی کارگران را تهدید کند . هم چنین زمانی که شما در یک فضای سر پوشیده کار می ‌کنید، گرد و غبار حاصل از برش بتن  وارد ریه های شما می شود .دو روش برای کنترل گرد و غبار حاصل از برش بتن وجود دارد که با به کارگیر ی این روش ها  می توانید میزان گرد و غبار را به طور چشمگیری کاهش دهید که در این مقاله برایتان شرح می دهیم .

کنترل گرد و غبار در برش بتن

کنترل گرد و غبار در برش بتن به دو روش انجام می شود که این دو روش عبارتند از : 1 ) برش بتنی مرطوب ، 2 ) اقدامات حفاظتی ، که برای انجام هر یک نیاز به وسایل مربوط به کرگیری نسبت به جایی که می خواهید کار را بر روی آن انجام دهید که این وسایل باید از نوع درجه یک باشد تا به هنگام کار کردن مشکلی برایتان پیش نیاید تا شما بتوانید با خیالت راحت کار خود را به درستی انجام دهید .

کرگیری مرطوب

در این روش با استفاده ی منظم از آب می توانید میزان گرد و غبار حاصل از کرگیری را کاهش دهید . اگر شما مجبورید بتون را به صورت دایره‌ای برش دهید ، تکنیک های برش مرطوب زیادی وجود دارد که می‌توانید آن ها را امتحان کنید. برای مثال ، در هنگام برش بتن آب را بر روی تیغه ی برش بریزید ، یا اینکه آب را مستقیما بر روی ناحیه برش بریزید . آب را می‌ توان با استفاده از یک مخزن قابل‌ حمل که توسط بسیاری از تولید کنندگان سنگ آسیاب بتن تولید می شوند ، تامین کرد در این مخازن دست‌ کم هشت لیتر آب جای می گیرد که این میزان آب برای برش های 15 دقیقه ای کافی می باشد .

 

برش بتن

برش بتن

اقدامات حفاظتی

را برای کاهش خطرات مربوط به گرد و غبار بتن حتما باید این اقدامات انجام دهید که شامل استفاده از ماسک و عینک ایمنی می باشد . شما باید یک ماسک مناسب انتخاب کنید که به طور خاص برای حفاظت از گرد و غبار بتن طراحی شده‌ است . پس از یک بازه ی زمانی فیلتر ماسک مسدود خواهد شد و شما باید آن ‌ها را به طور مرتب تعویض کنید . در طول فرآیند برش ، استفاده از عینک ایمنی مناسب برای حفاظت از چشمان شما بسیار ضروری است . عدم استفاده از این نوع عینک می‌ تواند منجر به سوزش و یا آسیب دائمی چشم‌ های شما شود .یقینا استفاده از تکنیک‌ های برشی مرطوب و نیز اقدامات حفاظتی مناسب ، بالاترین سطح کنترل گرد و غبار را تامین خواهد کرد .

متخصصین کرگیری

صرف ‌نظر از اندازه ی هر فرآیند ساخت‌ و ساز و یا نوسازی،شرکت کرگیری انتخاب‌ شده

باید قادر به تعیین نتیجه ی همه ی طرح های ساخت ‌و ساز باشد،

بسیاری از صاحبان مشاغل نگران هزینه ‌های استخدام بهترین شرکت کرگیری هستند آنها نگرانند

که پیمان ‌کار با تجربه و قابل‌ اعتماد هزینه زیادی داشته باشد،

اما این همیشه درست نیست، شما می ‌توانید یک پیمان کار با قیمت مناسب استخدام کنید.

بنابراین استخدام کسی که حداقل یک یا چند سال تجربه در این زمینه داشته باشد مهم است،

حضور چندین ساله ی آنها در بازار باعث میشود که آن‌ها شریک قابل ‌اعتمادی برای شما باشند،

پیمان‌ کار باید درباره ی هر چیزی که شما را سردرگم می‌ کند توضیح دهد،

از گفتن چیزهایی که در مورد پروژه تان است نهراسید،

برای ارایه ی کار با کیفیت، پیمان‌ کار باید از جدیدترین ابزارها برای کرگیری استفاده کند.

 

برش بتن

برش بتن

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  کاشت میلگرد

فن آوری مدرن کرگیری

فن‌آوری های مدرن انواع مختلفی از تکنیک‌ ها و تجهیزات با کیفیت را فراهم می‌ کند

.که این تکنیک ها و تجهیزات به اشیا اطراف آسیب نمی‌رسانند.

هنگام قطع بتن فقط داشتن یک تیغه ی الماس کافی نیست.

بلکه گرد و غبارهایی ایجاد می‌شوندکه به نوبه ی خود به چشم‌ ها و شش‌ ها آسیب می ‌رساند.

همچنین گرد و غبار برای سلامت انسان مضر است،یکی دیگر از جنبه‌ها ی مهم کرگیری،

گرم شدن تیغه ها است.متخصصان می‌دانند که باید از طریق ریختن آب بر روی تیغه آنها را خنک کنند

و از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنند.یک پیمانکار خوب کرگیری کسی است

که در چندین حوزه تخصص دارد،مانند حفاری،برش،برداشتن دیوار

و… قبل از استخدام هر پیمان‌کار بپرسید که آیا آنها مجوز دارند یا خیر

،همچنین توصیه میشود که تمامی آزمون‌ های مربوط به حرفه خود

را گذرانده باشد،بدون شک آنها به شما در هر نوع پروژه ‌ای کمک می کنند.

روش های آسان برای برش بتن سخت

بتن – بیشتر ما با آن رابطه عشق و نفرت داریم. وقتی به یک سطح دائمی ، سنگین و مقاوم در برابر آب و هوا نیاز داریم ، آن را دوست داشته باشید. در هنگام تعمیر ، از آن متنفر شویم ، مواد را جایگزین یا برش دهیم.

چشم انداز برش بتن می تواند دلهره آور باشد ، اما اینگونه نیست. بسیاری از نبردها را می توان با انتخاب ابزارهای مناسب برنده شد. اره بتونی را امتحان کنید. در زیر مجموعه ای از کارهای متداول برش بتن – از بدخوابی گرفته تا اندازه هیولا – و بهترین ابزارها و تکنیک ها برای کار با آنها است.

تیغه های برش بتونی

تیغه های ساخته شده از کورندوم ممکن است ارزان باشند ، اما به طور قطع ، آنها گران تر از تیغه های با الماس هستند. اگر تیغه اره ای مدور الماس را اجاره کنید ، بسیاری از مراکز اجاره ای محیط قبل و بعد از آن را اندازه می گیرند و شما را با استفاده از 1/1 اینچ مورد استفاده برای شما شارژ می کنند.

شما می توانید برش های خشن کوچک را با استفاده از یک اسکنه سرد و سورتمه کش درست کنید ، اما انتخاب بهتر اره مدور با تیغه مخصوص است

امتیاز شما به این مطالب :
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
برش بتن
Description
برش بتن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *